Pielęgnacja tatuażu

Abyś był zadowolony ze swojego tatuażu musisz przestrzegać zasad pielęgnacji.

Zaraz po wykonaniu, tatuaż zostanie zawinięty folią w celu powstrzymania wyciekającego osocza, które przyczynia się do tworzenia strupów. Po czterech godzinach ściągamy folię i przemywamy dokładnie miejsce tatuowane mydłem antyseptycznym (tylko nie firmy Biały Jeleń i mydła zapachowe) może być szare mydło naturalne lub płyn do higieny intymnej i chłodną wodą. Po przemyciu, delikatnie wklepujemy maść zakupioną w salonie (lub np. ALANTAN, BEPHANTEN) a nadmiar zbieramy delikatnie papierowym ręcznikiem. Najbliższe trzy noce po wykonaniu tatuażu należy zabezpieczyć folią spożywczą (również przez trzy dni w pomieszczeniach brudnych i podczas prac fizycznych oraz pracy z substancjami chemicznymi).
W dzień myjemy i smarujemy tatuaż od 4 do 6 razy – po tygodniu od zrobienia wystarczy posmarować maścią rano i wieczorem.
W okresie gojenia nadmiar farby wydostaje się wraz z osoczem, tatuaż może się łuszczyć i delikatnie sinieć. W okresie jednego miesiąca od wykonania nie wskazane jest korzystanie z kąpielisk zbiorowych (tj. jeziora, baseny, morze itp.) i nadmierne moczenie tatuażu podczas kąpieli.
Pielęgnacja tatuażu i chronienie go od słońca zagwarantuje ci wysoką jakość i kontrast przez długie lata.

W razie pytań lub konsultacji zapraszam do studia Fobia w Żarach Plac Wyszyńskiego 1 – pierwszepiętro (kamienica na przeciw katedry, wejście obok bankomatu)
Lub poprzez kontakt mailowy: studiofobia@gmail.com
tel. 512 776 085